reikiobchůdek    nic není náhoda... 

Něco o čakrách

Energetický systém těla.

V dnešní době se stále častěji setkávám s lidmi, kteří ve snaze být duchovně na výši se snaží aktivovat šestou a sedmou čakru. Jenže dokud nebudou v pořádku "nižší" čakry, s tou šestou a sedmou toho není možné moc nadělat

U člověka je jeden začátek hlavní energetické dráhy na temeni hlavy, dráha v hlavě udělá malý oblouček k šesté čakře a vrací se k prvnímu obratli, odtud pokračuje po celé páteři dolů a v oblasti genitálií vystupuje z těla. Energie proudí oběma směry, tedy slovo začátek není úplně správně.

Tímto kanálem proudí několik typů energií oběma směry. Na tyto proudy jsme napojeni po celou dobu našeho života. Odtud jsou energie rozváděny dalšími kanály (nádí, meridiány atd…..), do celého těla, ke každému orgánu, ke každé buňce.

Na hlavním energetickém kanálu je několik velkých energetických center – čaker. Nejčastěji se píše o sedmi hlavních – 1. až 7. čakra. Je jich však minimálně 10. Každý náš orgán, každý kloub atd….. má svoji čakru.  Některá stará indická učení hovoří o 88 000 čaker různých velikostí. Každý pór v naší kůži má miniaturní čakru, která má však nezaměnitelný význam.

Budeme hovořit o sedmi hlavních čakrách. Každá z těchto čaker souvisí a je spojena s jednou vrstvou naší aury, s jedním energetickým tělem.  Zároveň jsme touto čakrou napojení na energetický systém planety Země – na stejnou její aurickou vrstvu. Duha má stejné barvy a ve stejném pořadí jako naše čakry, jako naše aurická těla.