reikiobchůdek    nic není náhoda... 

Něco o čakrách / 3. čakra

3. čakra

Je umístěná na páteři cca ve výšce žaludku. Barva této čakry je žlutá, náleží ke třetí, žluté vrstvě aurického těla a je spojená se stejnou vrstvou aury planety Země.

Třetí čakrou prožíváme – hněvu, strachu, viny, žárlivosti, sobectví, nezdravých tužeb. Je přiřazena elementu ohně, což znamená teplo, energie, aktivita. Čakra představuje naše centrum síly. Zde máme uložené velké množství horké energie, kterou se při správném cvičení můžeme naučit využít. Je to oblast, ze které vychází z našeho těla emoční energie. Odtud jsou řízeny sympatie a antipatie, schopnost trvalých vazeb a mezilidské vztahy.

Čakra solar – plexu je také v přímém spojení s astrálním vibračním polem, nazývaným také polem přání, či žádosti, které jsou nositelem našich emocí. Odpovídající funkci nalezneme na tělesné úrovni u jater. Játra ve spolupráci s trávicím systémem analyzují přijatou potravu, nepoužitou oddělují a z použitelného získávají užitečné látky, které pak dodávají na příslušná místa. Čakrou vnímáme přímé vibrace ostatních lidí. Když cítíme hrozící nebezpečí - úlek -  čakra se stáhne, což je obranný mechanismus. Nenastává to ale v případě, máme-li v sobě hodně světla, které vytváří kolem nás ochranný obal.

Když tato čakra je otevřená a funguje harmonicky, máte v sobě pocit míru, vnitřní harmonie, jste spokojeni s postavením v životě. Můžete být sami se sebou vyrovnáni a zároveň respektujete přání a pocity druhých. Máte v sobě jas, který obklopuje vaše tělo, chrání vás před negativními vibracemi a vyzařuje do vašeho okolí. Máte-li navíc otevřenou šestou a sedmou čakru, poznáváte, že vše viditelné je složeno z různých vibrací světla. Plní se vaše přání, protože jste úzce spjati se silou světla, co si přejete přitahujete jako magnet.

Při chybné funkci třetí čakry všechno má být podle vašeho názoru, chcete ovládat svůj svět, prosazovat svou moc a dobývat. Avšak cítíte, že jste k tomu hnáni vnitřním neklidem a nespokojeností. Chybí tu vnitřní uvolněnost, připadá vám těžké vypřáhnout a uvolnit se. Také lehce vybuchnete, ve vaší podrážděnosti se projevuje mnoho hněvu, které jste během času spolykali bez dalšího zpracování.

S nedostatečnou funkcí třetí čakry se cítíte často bez odvahy a poraženi. Všude vidíte překážky, které se vám stavějí do cesty. V obtížných situacích máte houpavý strach  v žaludku, nebo jste nervozní, máte těkavé jednání. Neobvyklé zážitky vám přinášejí strach a neklid.

Ruce překřížené na žaludku mohou znamenat rozvážnost, ale i to, že je vám někdo nesympatický. V tomto případě ukazujete na potřebu ochránit se před člověkem.

Cukrovka, slinivka břišní, zánět slinivky břišní, nemoci jater, žlučové kameny, dvanáctníkový vřed, kýla, jícnový reflux, celiakie ( tenké střevo),nemoci sleziny mám říkají o špatné funkci třetí čakry.