reikiobchůdek    nic není náhoda... 

Něco o čakrách / 1. čakra

1. Čakra

Její centrum je na poslední kosti naší páteře – na kostrči. Otvírá se směrem dolů, vyúsťuje v oblasti genitálií a je vstupním i výstupním centrem pro hlavní životně důležité energie.

Tato čakra má červenou barvu a souvisí s prvním aurickým tělem. Je napojená na první aurické tělo planety země.

Jejím základním aspektem je uzemnění. Zakořenění, základní vůle být – JÁ JSEM.

Tato čakra nám dává sílu prosadit se a vytrvat. Zároveň proudí touto čakrou energie země do celého našeho systému. Působí na budování existence, materiální zabezpečení a uchování si vlastního druhu rodiny. První čakra je životně důležitý základ a pramen vitální síly pro vyšší čakry. Poskytuje nám pevnou půdu pod nohama, na které si můžeme stavět náš život. První čakra by měla být v rovnováze se sedmou čakrou, abychom si udrželi svou vnitřní rovnováhu. Pokud je čakra otevřená a harmonicky funguje, zažíváme hluboké spojení se zemí a jejími tvory, vitalitu, spokojenost, stabilitu a vnitřní sílu. Naopak při zablokování, nebo uzavření čakry je tělesná konstrukce slabá a máme málo duševní síly.

Při jednostranné dominanci, nebo chybné funkci této čakry krouží vaše myšlení jen kolem materiálního vlastnictví a jistoty, stejně jako kolem smyslových požitků – jídla, alkoholu, sexu. To, co se vám líbí, chcete také vlastnit, aniž byste přemýšleli o následcích. Zároveň vám může být velmi zatěžko otevřeně brát i dávat. Máte tendenci se pojistit. Neschopnost něčeho se vzdát je nezřídka vyjádřena ve formě zácpy a tloušťky. V extrémních případech jednáte předrážděně a hněvivě, zuřivě či agresivně. Nesmírné prosazování vlastních přání.

Základní čakra je umístěna v oblasti kostrče, konečníku, moč. měchýře a pohlavního otvoru. Když se někdo necítí bezpečně, nebo pociťuje úzkost, je běžné, že si tuto oblast chrání rukama, nebo nohama. Obtočené nohy kolem sebe značí hlubokou nejistotu a nedostatek sebedůvěry. Tito lidé mají často obranné postavení, odmítají nové myšlenky, které by jim mohly otřást jejich vratkým životem. Nevyrovnanost také můžete vidět u lidí, kteří nejsou schopni klidně stát, nebo posedět. Je to výraz jejich pocitu, že neumějí pevně stát na zemi.

Také oblasti, kde se v těle nadměrně ukládá tuk, vyjadřují potřebu ochrany v těchto místech. Velký zadek znamená přání být ochraňován, v bezpečí, silné nohy (hlavně u žen) slouží jako zátěž někomu, kdo tu ve skutečnosti nechce být a odráží nejistotu a přecitlivělost.

Zácpa, zánět tlustého střeva, průjem, chladné, neprokrvené prsty u nohou a rukou, frekvence močení, zánět močového měchýře, osteoartroza kyčelního kloubu, ledvinové kameny, hypertenze, hypotenze, impotence, vrozené deformace chodidel jsou informace mimo jinéo špatné funkci první čakry.