reikiobchůdek    nic není náhoda... 

Něco o čakrách / 2. čakra

2. Čakra

Její centrum je na křížové kosti. Čakra se otevírá dopředu a dozadu. Má barvu oranžovou, náleží druhé vrstvě aurického těla a je spojená s druhou vrstvou aury planety země.

Její aspekt je tvořivost a rozmnožování.

Druhá čakra je centrum původních, nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Je přiřazena elementu vody, ze kterého postává vše živé. Prostřednictvím této čakry máme přístup k oplodňujícím a vstřícným energiím, které pronikají přírodou. Zažíváme sebe jako část tvořivého procesu, který projevujeme skrze pocity a tvořivé jednání. Tato čakra je považována za sídlo Šakti, ženského aspektu boha, ve formě tvořivé rodící síly. U muže zahrnuje její působnost oblast pohlavních orgánů, které v sobě nesou impuls k tvoření nového života. Avšak voda také odplavuje a očišťuje, to se projeví v oblasti detoxikační a vyměšující. Na úrovni duševní prožíváme jako uvolnění a odplavení pocitů.

Harmonická funkce se projevuje v přirozeném splývání s proudem života a svými pocity. Jste vůči lidem a hlavně vůči druhému pohlaví přirození a otevření. Sexuální spojení s druhým člověkem je radost a láska v jednom.

Chybná funkce druhé čakry má svůj původ hlavně v období puberty. Probouzí se sexuální síly vyvolávající nejistotu. Někdy je to ale také nedostatek něžnosti a tělesné blízkosti v dětství.

Nedostatečná funkce vzniká ve většině případů již v dětství. Možná vám chyběly dotyky, mazlení a něžnosti. Možná to zapříčinila malá sebedůvěra. Toto potlačení má za následek nedostatek sebeúcty, neprůchodnost emocí a sexuální chladnost.

Rozhodující oblast je křížová čakra. Představuje schopnost tvořit a mít prostor k tvoření. Položení rukou do oblasti podbřišku může být výrazem strachu z citivého ranění a nebo odmítnutí. Tyto věci je třeba mít na paměti, když jednáme s někým, jehož řeč těla má vztah ke křížové čakře. Takový člověk potřebuje prostor spojený s nepodmíněnou láskou, aby se mohl projevit.

Dráždivý tračník, špatný menstruační cyklus, premenstruační syndrom, cysty na vaječníkách, neplodnost, endometrióza, nemoci varlat, nemoci prostaty nám říkají o špatné funkci druhé čakry.